Wiatrówka Sig Sauer P226
Obraz ze strony www.militaria.pl

Dobra wiadomość dla sympatyków Podlaskich Zawodów Strzeleckich organizowanych przez KS LOK Grot Białystok. Chcąc podnieść poziom rywalizacji wprowadzamy “GROTisy”.

Cóż to takiego?

GROTisy to nagrody rzeczowe przyznawane raz na kwartał uczestnikom Podlaskich Zawodów Strzeleckich.

GROTisy przyznawane będą w dwóch kategoriach:

  1. Za uzyskanie najwyższego wyniku w poszczególnych konkurencjach – jedna nagroda na każdą konkurencję
  2. Za wzięcie udziału w min. 6 startach w danym kwartale – jedna nagroda rozlosowana spośród wszystkich kwalifikujących się zawodników.

Tutaj pełna treść regulaminu.

W pierwszym kwartale 2018r do wygrania będą:

  1. Jako nagrody za najlepszy rezultat w poszczególnych startach: karnety na strzelnicę Hubertus o wartości 100PLN każdy
  2. Jako nagroda losowana – Wiatrówka Sig Sauer P226 4,5 mm – FDE

Trochę danych technicznych:

Zasilany kapsułą CO2 pistolet wiatrówkowy z gwintowaną lufą, będący wierną, licencjonowaną repliką Sig Sauera P226. Replikę wykonano niemal w całości z metalu. Podobnie jak w oryginale okładziny rękojeści wykonano z tworzywa sztucznego o antypoślizgowej fakturze. Na zamek naniesiono oznaczenia producenta bojowego pierwowzoru Sig Sauer.
Mechanizm spustowy pracuje w systemie SA/DA (ang. single action/double action) – co oznacza, że strzelanie jest możliwe z uprzednim napięciem kurka (kciukiem lub ruchem zamka) – single action lub z tzw. “samonapinaniem” – naciskając spust na całej długości najpierw kurek napniemy, po czym zwolnimy go powodując strzał – double action. Napięcie kurka jest możliwe tylko z odbezpieczonym pistoletem. Po lewej stronie pistoletu znajduje się dźwignia zwalniania napiętego kurka (tzw. decocker),jest ona również blokadą przed niekontrolowanym wystrzałem.Model P226 wyposażono w magazynek rewolwerowy, który zasilany jest śrutem grzybkowym (typ Diabolo). Śrut wystrzeliwany jest z prędkością 137 m/s*.

Magazynek zbudowano z łącznika, na którego osiach obrotu poruszają się dwa wianuszki rewolwerowe mieszczące po 8 śrucin. Po wystrzeleniu jednego wianuszka – oddaniu ośmiu strzałów, magazynek należy obrócić o 180 stopni, co pozwoli oddać kolejnych osiem strzałów.

Zwolnienie magazynka następuje po przyciśnięciu przycisku zlokalizowanego u nasady kabłąka (osłony spustu) przy chwycie po lewej stronie pistoletu.

Dla zwiększenia realizmu strzelania pistolet wyposażony został w system odrzutu zamka – blow back. Zapewnia on silny i odczuwalny odrzut pistoletu, podczas oddania każdego strzału.Pod lufą znajduje się szyna RIS 22 mm dzięki której można do pistoletu zamontować dodatkowe osprzęt jak celownik laserowy lub latarka.

Fakt, że jest to wiatrówka jest o tyle dobry, że można będzie jej używać na naszej strzelnicy pneumatycznej.
Mamy nadzieję, ze ta dodatkowa atrakcja przypadnie Wam do gustu a nagrody przyczynię się do podnoszenia waszych umiejętności i rozwijania pasji.

Dodaj komentarz