Print Friendly, PDF & Email

 

Krótki przewodnik na początek

 1. Jesteśmy „na Ty”
  W klubie nie „panujemy” sobie nawzajem, ale zwracamy się po imieniu, chyba że ktoś bardzo chce żeby do niego zwracać się w szczególny sposób, ale nie ma gwarancji że każdy to zapamięta 🙂
 2. Członkostwo w klubie.
  Podstawowym warunkiem zarejestrowania w klubie jest złożenie wypełnionej i podpisanej deklaracji członkowskiej, oświadczenia RODO oraz opłacenie wpisowego oraz rocznej składki członkowskiej.
  Jeśli te warunki zostały spełnione, wkrótce otrzymasz informację o twojej legitymacji Ligi Obrony Kraju.
  W kolejnych latach możesz opłacać składki w ratach zgodnie z regulaminem opłacania składek.
 3. Treningi strzeleckie.
  Regularnie, w każdy poniedziałek, w godzinach 17.30 – 19.30 i środę, w godzinach 18.00 – 20.00 odbywają się bezpłatne treningi na strzelnicy pneumatycznej w siedzibie Biura Podlaskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju, przy ul. Lewandowskiego 5. Zachęcamy do udziału w treningach, ponieważ jest to podstawa do podnoszenia swoich umiejętności. W treningach biorą udział utytułowani zawodnicy oraz trenerzy. Warto skorzystać, szczególnie że podczas tych zajęć spotykają się osoby najbardziej zaangażowane i wtedy omawiane są sprawy klubowe, generują się nowe pomysły, itp.
  Oprócz tego organizowane są treningi z użyciem broni palnej. O terminach tych treningów będziemy powiadamiać pocztą elektroniczną.
 4. Prezentacje kolekcjonerskie.
  Podczas poniedziałkowych treningów odbywają się (nie zawsze) prezentacje kolekcjonerskie. Członkowie klubu przynoszą swoje egzemplarze broni. Można się dzięki temu wiele nauczyć z zakresu obsługi broni, wymienić doświadczeniami. O takich spotkaniach dostaniesz powiadomienie mailem.
 5. Podstawowe szkolenie z bezpiecznego posługiwania się bronią.
  Podczas poniedziałkowych treningów, nowi członkowie klubu mogą (a w zasadzie powinni potraktować to jako element obowiązkowy) skorzystać z podstawowego szkolenia z zakresu bezpiecznego posługiwania się bronią.
  Należy wcześniej zgłosić chęć takiego przeszkolenie lub spróbować już na strzelnicy poprosić któregoś z doświadczonych kolegów.
 6. Zawody.
  W każdą pierwszą sobotę miesiąca KS LOK Grot Białystok organizuje zawody strzeleckie na strzelnicy „Hubertus”, ul. Produkcyjna 113. Osoby, które mają już pewne obycie z bronią (w szczególności przeszły szkolenie z pkt. 5) zachęcamy do udziału w naszych zawodach. Starty w zawodach zanim uzyskasz licencję sportową, liczą się jako oficjalne treningi strzeleckie. Jest to istotne przy późniejszym staraniu się o pozwolenie na broń.
 7. Kursy i egzaminy.
  Po odbyciu 3 miesięcznego stażu w klubie, możesz przystąpić do kursu i egzaminu na patent strzelecki. Jest to potrzebne do otrzymania licencji sportowej i w konsekwencji do starania się o pozwolenie na broń. W kolejnych mailingach dowiesz się jak można zapisać się na taki kurs.
  O innych kursach też będziemy informować na bieżąco.
 8. Informacje o klubie.
  Podstawowe informacje, m. in. kalendarz imprez, znajdziesz na naszej stronie: https://grot.bialystok.pl. Bieżące wydarzenia publikujemy także na naszym fanpejdżu: https://www.facebook.com/KlubStrzeleckiGrot/ oraz konta na Instagramie: https://www.instagram.com/lok.grot.bialystok/. Zachęcamy do polubienia i śledzenia.
 9. Kontakt.
  Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: [email protected] lub adres prezesa: [email protected] W sprawach pilnych numer telefonu: 727 996 669. Można też odpowiadać na mailing lub kontaktować się z innymi członkami Zarządu (namiary na stronie).
 10. Zaangażowanie
  Klub oferuje pewne możliwości, ale jest otwarty na propozycje oraz wszelkie formy zaangażowania w ramach jego statutowej działalności. Klub to jego klubowicze. Zachęcamy do jak najszerszego zaangażowania. Wszelkie pomysły są mile widziane. Nie ma gwarancji, że wszystko się uda zrealizować, ale jeśli nie spróbujesz, to na pewno się nie uda. Preferujemy postawę „mam pomysł, co mogę zrobić żeby go zrealizować” niż „mam pomysł, zróbcie” 🙂

 

Sprawdź czy jesteś w bazie PZSS

UWAGA: Po zapisaniu się do klubu, sprawdź w ciągu tygodnia od daty złożenia deklaracji, czy masz dostęp do Portalu PZSS (https://portal.pzss.org.pl/). Jest to bardzo ważne, ponieważ od daty zarejestrowania Ciebie w bazie PZSS zaczyna biec twój staż w klubie, w rozumieniu regulaminu PZSS. Po trzech miesiącach od tej daty będziesz mógł/mogła przystąpić do egzaminu na patent strzelecki. Twoim loginem jest adres e-mail jaki podałe(a)ś w deklaracji. Pierwszym hasłem jest twój numer PESEL.