Print Friendly, PDF & Email

 

Krótki przewodnik na początek

 1. Jesteśmy “na Ty”
  W klubie nie “panujemy” sobie nawzajem, ale zwracamy się po imieniu, chyba że ktoś bardzo chce żeby do niego zwracać się w szczególny sposób, ale nie ma gwarancji że każdy to zapamięta 🙂
 2. Członkostwo w klubie.
  Podstawowym warunkiem zarejestrowania w klubie jest złożenie wypełnionej i podpisanej deklaracji członkowskiej oraz opłacenie wpisowego oraz rocznej składki członkowskiej.
  W kolejnych latach możesz opłacać składki w ratach zgodnie z regulaminem opłacania składek.
 3. Treningi strzeleckie.
  Harmonogram treningów regularnych znajdziesz na stronie Treningi klubowe. Informacje o dodatkowych treningach czy szkoleniach otrzymasz za pomocą mailingu lub w komunikatorze #Slack.
 4. Prezentacje kolekcjonerskie.
  Od czasu do czasu organizujemy spotkania kolekcjonerski. Członkowie klubu przynoszą swoje egzemplarze broni. Można się dzięki temu wiele nauczyć z zakresu obsługi broni, wymienić doświadczeniami. O takich spotkaniach dostaniesz powiadomienie mailem.
 5. Podstawowe szkolenie z bezpiecznego posługiwania się bronią.
  Podczas poniedziałkowych treningów, nowi członkowie klubu mogą (a w zasadzie powinni potraktować to jako element obowiązkowy) skorzystać z podstawowego szkolenia z zakresu bezpiecznego posługiwania się bronią.
  Należy wcześniej zgłosić chęć takiego przeszkolenie lub spróbować już na strzelnicy poprosić któregoś z doświadczonych kolegów.
 6. Zawody.
  W każdą pierwszą sobotę miesiąca PSS Grot Białystok organizuje zawody strzeleckie na strzelnicy “Hubertus”, ul. Produkcyjna 113. Osoby, które mają już pewne obycie z bronią (w szczególności przeszły szkolenie z pkt. 5) zachęcamy do udziału w naszych zawodach. Starty w zawodach zanim uzyskasz licencję sportową, liczą się jako oficjalne treningi strzeleckie. Jest to istotne przy późniejszym staraniu się o pozwolenie na broń.
 7. Kursy i egzaminy.
  Po odbyciu 3 miesięcznego stażu w klubie, możesz przystąpić do kursu i egzaminu na patent strzelecki. Jest to potrzebne do otrzymania licencji sportowej i w konsekwencji do starania się o pozwolenie na broń. W kolejnych mailingach dowiesz się jak można zapisać się na taki kurs.
  O innych kursach też będziemy informować na bieżąco.
 8. Informacje o klubie.
  Podstawowe informacje, m. in. kalendarz imprez, znajdziesz na naszej stronie: https://grot.bialystok.pl. Bieżące wydarzenia publikujemy także na naszym fanpejdżu: https://www.facebook.com/KlubStrzeleckiGrot/ oraz konta na Instagramie: https://www.instagram.com/lok.grot.bialystok/. Zachęcamy do polubienia i śledzenia.
 9. Kontakt.
  Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: [email protected]. W sprawach pilnych numer telefonu: 694 407 982. Można też odpowiadać na mailing lub kontaktować się z innymi członkami Zarządu (namiary na stronie).
 10. Zaangażowanie
  Klub oferuje pewne możliwości, ale jest otwarty na propozycje oraz wszelkie formy zaangażowania w ramach jego statutowej działalności. Klub to jego klubowicze. Zachęcamy do jak najszerszego zaangażowania. Wszelkie pomysły są mile widziane. Nie ma gwarancji, że wszystko się uda zrealizować, ale jeśli nie spróbujesz, to na pewno się nie uda. Preferujemy postawę “mam pomysł, co mogę zrobić żeby go zrealizować” niż “mam pomysł, zróbcie” 🙂

Sprawdź czy jesteś w bazie PZSS

UWAGA: Po zapisaniu się do klubu, sprawdź w ciągu tygodnia od daty złożenia deklaracji, czy masz dostęp do Portalu PZSS (https://portal.pzss.org.pl/). Jest to bardzo ważne, ponieważ od daty zarejestrowania Ciebie w bazie PZSS zaczyna biec twój staż w klubie, w rozumieniu regulaminu PZSS. Po trzech miesiącach od tej daty będziesz mógł/mogła przystąpić do egzaminu na patent strzelecki. Twoim loginem jest adres e-mail jaki podałe(a)ś w deklaracji. Pierwszym hasłem jest twój numer PESEL.